Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

11 Listopada-program obchodów.

11 Listopada-program obchodów.

11 listopada Polska świętować będzie 103. rocznicę odzyskania niepodległości. W Koninie przygotowano bogaty program uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju. W Koninie uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00  mszą świętą za Ojczyznę w kościele pw. św. Bartłomieja. Po mszy nastąpi przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego przy konińskim ratuszu, gdzie złożone zostaną kwiaty. Następnie wszyscy przejdą na Plac Wolności, gdzie ok. godz. 11.30 odbędzie się część oficjalna z wręczeniem odznaczeń, przemówieniem okolicznościowym i złożeniem kwiatów pod pamiątkową tablicą na Domu Zemełki.
Całość zakończy program artystyczny w wykonaniu utalentowanych artystów Ziemi Konińskiej. Po uroczystości będzie czekała grochówka, rogale marcińskie, kawa i herbata.

Wydarzenia towarzyszące
Najwcześniej świętować zaczną rowerzyści, którzy o 9.30 wyruszą w liczącą około 25 kilometrów trasę rajdu niepodległościowego. Zbiórka uczestników i start z Placu Wolności.
Tego dnia będzie można także zrobić sobie chorągiewkę i zabrać ją do domu. Kreatywne warsztaty dla najmłodszych poprowadzi w Centrum Organizacji Pozarządowych Stowarzyszenie „Młodzi Aktywni”. Zapraszamy w godz. 10.00–13.00.

Towarzystwo Przyjaciół Konina, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Koninie organizują „Spacer historyczny” szlakiem miejsc związanych z wydarzeniami 10-11 listopada 1918 r. Zbiórka wszystkich chętnych od godz. 16.00 przed dawnymi koszarami przy ulicy Kaliskiej (obecnie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul Kaliska 19). Spacer rozpocznie się o godz. 16.15, a trasa będzie wiodła od dawnych koszar przez cmentarz wojenny przy ulicy Szpitalnej, koszary przy ulicy Zagórowskiej, dawną Kasę Powiatową i Kinoteatr Polonia przy ul. Zofii Urbanowskiej i Plac Wolności aż do ratusza przy ul. Wiosny Ludów.

Zwieńczeniem obchodów będzie koncert „Muzyka Wolności” w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Koninie. To początek cyklu koncertów, które każdego roku będą odbywały się w Koninie właśnie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Początek godz. 18.00, wstęp wolny.

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.