Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

23. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa nocą.

23. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa nocą.

To pierwszy w historii nocny Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa organizowany w Koninie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Milowy Słup - najstarszy znak drogowy w Polsce i najstarszy zabytek w Koninie, w tym roku obchodzi 870 lat.
Przez 21 lat Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa odbywał się w ciągu dwóch dni. Pierwszego dnia biegli uczniowie, drugiego organizowano bieg na dystansie 10 km oraz marsz na dystansie 5 km. W ubiegłym roku z powodu pandemii, bieg odbył się wirtualnie.
23.Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa ma nową trasę i nową porę biegu.

Ewa Kulczyńska, dyrektor MOSiR w Koninie:
„Jest to miejski bieg, a więc chcemy trasą biegu połączyć prawą i lewą część Konina. Trasa dwukrotnie prowadzi przez most, zatem o zmroku biegacze będą mogli spoglądać na miasto skąpane w ulicznym świetle, odbijające się w rzece latarnie, gwiazdy i księżyc. Sam bieg będzie widowiskowy, ponieważ biegacze będą wyposażeni w lampki naramienne, a my trasę biegu w kilku punktach dodatkowo doświetlimy”.
„To bardzo ciekawy projekt, który wyraźnie podkreśli atrakcje, jakie biegacze będą widzieli podczas biegu, ale prezentacja medalu dopiero przed nami.”

Zawodnicy staną na starcie biegu i marszu z kijkami 15 maja. W pakiecie startowym oprócz medalu otrzymają również koszulkę, inne gadżety oraz upominki od sponsorów.

 

 

 

 

źródło:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.