Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu.

Pod hasłem „Ożywieni słowem” w najbliższy weekend (23-25 lipca) w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym odbędą się 28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe.

Licheńskie Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe trwać będą 3 dni – rozpoczną się w piątek 23 lipca o godz. 15 spotkaniem z ks. Markiem Dziewieckim i społecznością „Ocalonych” pod hasłem „Jak kochać osobę uzależnioną”. Spotkanie poprowadzi pan Rafał Porzeziński.

Sobota rozpocznie się uczestnictwem w drodze krzyżowej na placu przy dzwonnicy o godz. 9.00. Modlitewnemu spotkaniu z Bogiem będzie przewodniczył ks. Stanisław Kowalski.

Otwarcie Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych nastąpi przed licheńską bazyliką o godz. 11:30. W trakcie inauguracji po raz kolejny zostanie wręczona nagroda Pelikan, dla osoby zasłużonej dla ruchów AA.
Od 13 na scenie przed bazyliką trwać będzie spotkanie przy muzyce, a na 14 organizatorzy zapraszają do licheńskiej bazyliki na wspólną modlitwę podczas Mszy św. za osoby zmarłe ze środowisk trzeźwościowych, które odeszły na „wieczny mityng”.

Od godziny 17 rozpoczną się mityngi tematyczne w różnych punktach zlokalizowanych na terenie licheńskiego sanktuarium.

Centralnym momentem dnia będzie Msza św. sprawowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który z ramienia Konferencji Episkopatu Polski pełni funkcję przewodniczącego Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Po Mszy św. i apelu maryjnym o godz. 21 mityngi zostaną wznowione.

28 Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe zakończą się w niedzielę, 25 lipca, Mszą św. o godz. 7.30 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej oraz spotkaniem z ks. Markiem Dziewieckim.

 

 

 

 

 

źródło:powiat.konin.pl

Komentarze są wyłączone.