Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

30.Uliczny Bieg o Lampkę Górniczą.

Ponad 400 biegaczy i osób z kijkami walczyło w niedzielę 5 grudnia o Lampkę Górniczą, w tradycyjnych zawodach z okazji święta górników.

Uczestnicy biegu mieli do pokonania dystans 10 i 5 km. Już od początku wiadomo było, że miejsca na podium rozdzielą między siebie Piotr Frydrychowski z Kleczewa, Tomasz Mikulski (Filipides Teresin) i Taras Kulaj (Triton Konin). Jako pierwszy linie mety minął kleczewianin Piotr Frydrychowski, tryumfując w Biegu o Lamkę Górniczą drugi raz z rzędu. Wśród pań najszybciej pobiegła Patrycja Jóźwiak. Wystartował także jeden zawodnik na wózku. Liczną rzeszę biegających urzędników magistratu reprezentowała niezawodna Kasia Łubik. Zacięta rywalizacja toczyła się między amatorami nordic walking. Wśród kijkarzy byli między innymi zastępca prezydenta Konina Witold Nowak i szefowa MOSiR Ewa Kulczyńska. Szedł także Sławomir Lorek, prezes MPEC.

Specjalne medale na męcie wręczali między innymi Stanisław Jarecki, uczestnik maratonów w największych miastach świata oraz Ryszard Sławiński, propagator biegania i aktywności sportowej w każdym wieku. Po zakończeniu biegu w hali Rondo odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharów, nagród i statuetek. Czynili to między innymi prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz wiceprezes ZE PAK SA Maciej Nietopiel.

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.