Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

7 milionów z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Miasto Konin otrzymało z rządowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej prawie 7 milionów złotych na modernizację stadionu im. Mariana Paska.

Podczas spotkania prasowego,  w którym uczestniczyli prezydent Konina Piotr Korytkowski wraz z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniewem Hoffmannem, posłem PiS Witoldem Czarneckim, zastępcą prezydenta Witoldem Nowakiem i dyrektor MOSiR Ewą Kulczyńską, oficjalnie przekazano informację o dofinansowaniu.

Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski:
„W ubiegłym roku miasto poczyniło działania związane z rozpoczęciem tej inwestycji licząc na to, że w perspektywie czasu uzyskamy dofinansowanie zewnętrzne, gdyż przebudowa najstarszego stadionu w Koninie to prawie 10 milionów złotych. Miasto nie byłoby w stanie przeprowadzić tej inwestycji z własnych środków. Dzisiaj komunikujemy, że te starania zakończyły się pomyślnie.”

Inwestycja przy ul. Dmowskiego zakłada powstanie dwóch nowoczesnych pełnowymiarowych boisk treningowych (68x105 m) trawiastych i ze sztucznym z oświetleniem, odwodnieniem i nawodnieniem. Ma też powstać boczne trawiaste boisko treningowe (56x100 m) z pełną infrastrukturą, zadaszona ażurowa trybuna.

Poseł Witold Czarnecki:
„Ten dzisiejszy dzień jest dowodem na to, że możemy współpracować i wierzę, że ta współpraca w każdej dziedzinie będzie się układać, nie dla pana, nie dla mnie, ale dla dobra wszystkich mieszkańców.”

Minister Zbigniew Hoffmann:
„Jest to modelowy przykład współpracy między rządem a samorządem. To przecież nie jest pierwsze i mamy taką nadzieję, a nawet pewność, że nie jest to ostatnie przedsięwzięcie, które będzie skutkowało dużą transzą pieniędzy dla Miasta Konina, a co za tym idzie dla mieszkańców i miasta, i regionu, bo z tych obiektów sportowych będą korzystały też osoby spoza miasta.”

Do 8 października do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Miasto musi złożyć wniosek aplikacyjny wraz z wymaganymi dokumentami. W tym roku do wykorzystania będzie 1 milion złotych, reszta – czyli 5,8 miliona – w 2022. Wkład własny miasto to około 2,9 miliona złotych.

 

 

 

 

źródło/zdj:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.