Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Anna Gacek w Koninie.

Gościem siódmej edycji cyklu „Konin lubi książki”, była Anna Gacek. Spotkanie z Anną Gacek odbyło się czwartkowy wieczór 10 marca na scenie Oskardu a poprowadziła je Marta Duszyńska.

W ramach tegorocznego projektu Konin Miasto Kobiet, odbyło się spotkanie autorskie z Anną Gacek - dziennikarką i prezenterką, przez dwie dekady związanaą z Programem 3 Polskiego Radia. Oprócz prowadzenia autorskich audycji, w tym wspólnie z Wojciechem Mannem „W Tonacji Trójki”, nadawała relacje z największych światowych festiwali, m.in. z Glastonbury i Roskilde, w Polsce spędziła dziesięć lat na trasie Męskie Granie i kilkanaście na Off Festivalu.

Tematem do rozmowy o świecie, fascynacjach Anny Gacek, jej ulubionych twórcach oraz o pracy w „Trójce” była wydana w roku ubiegłym pierwsza książka dziennikarski, zatytułowana „Ekstaza lata 90. Początek”. Jest w niej cała Anna Gacek, ze swoimi odważnymi poglądami na rzeczywistość w kulturze, także tej popularnej, na  życie, przemijanie, ludzkie relacje. I to wszystko wybrzmiało w czasie spotkania z pisarką. Na koniec Annę Gacek pytali czytelnicy. Jedno z pytań dotyczyło tego, czy wybaczyła tym, którzy w tak brutalny sposób przerwali jej radiową karierę?

Anna Gacek:
„Czy wybaczenie nie kasuje trochę tego co się wydarzyło? (…) To nie był wesoły dzień. Nic tego nie zmieni. I niespecjalnie czułam w sobie potrzebę zaprzeczenia temu procesem wybaczenia. Zrobiono mi straszną rzecz”.

 

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.