Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Aptekarze na pomoc uchodźcom.

Aptekarze na pomoc uchodźcom.

Od wielu dni z uwagą obserwujemy sytuację na granicy z Białorusią, która wywołuje emocje i liczne komentarze w mediach. Są jednak ludzie, którzy nie tylko dyskutują, ale starają się nieść realną pomoc. Jednym z pomysłów jest akcja "Aptekarze dla uchodźców, której inicjatorem jest Marcin Staniewski. Pod materiałem filmowym z Usnarza Górnego publikujemy jego apel o wsparcie akcji.

"Witajcie, nazywam się Marcin Staniewski. Jestem aptekarzem z powołania, takim, który pragnie pomagać ludziom w ich niekiedy nierównej walce z własnym zdrowiem. Do takiej też nierównej walki stanęli afgańscy uchodźcy, którzy zdani sami na siebie znaleźli się w Polsko - Białoruskim klinczu z którego trudno im się wydostać, ale nie po to by jak każdy z nas zdobywać szczyty, ale by godnie żyć.
Jako aptekarz i społecznik z powołania postanowiłem zorganizować akcje #aptekarzedlauchodźców zachęcam wszystkich farmaceutów, właścicieli aptek i ludzi dobrej woli do przyłączenia się do tej inicjatywy. Będziemy chcieli dostarczyć leki oraz najbardziej niezbędne środki higieny uchodźcom.
Wbrew temu co mówią przedstawiciele skrajnie prawicowych partii nie mamy tu do czynienia z bestiami siejącymi terror, a ludźmi takimi jak my. Ludźmi pragnącymi spokojnego i bezpiecznego schronienia. Takim domem może być właśnie nasz kraj. Okażmy chrześcijańskie miłosierdzie, okażmy lewicową empatię, okażmy im po prostu naszą Polska gościnność z której kiedyś tak słynęliśmy.
Dawniej to Polacy niejednokrotnie znajdowali się w sytuacji bez wyjścia. Uciekając przed władzą znajdowali swój azyl w innych państwach teraz to i my Polacy powinniśmy zapewnić azyl uchodźcom z Afganistanu.
Jednak zanim to nastąpi przyłącz się do akcji #aptekarzedlauchodzcow i poinformuj o naszej inicjatywie swojego farmaceutę!"

Komentarze są wyłączone.