Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Archiwum społeczne „Zakopany Krajobraz”.

Trwają prace nad budową społecznego archiwum wspomnień i fotografii pochodzących z miejscowości wysiedlonych przez kopalnię.

Projekt „Zakopany Krajobraz” prowadzony jest od 2020 roku. Realizowany jest w ramach programu „Kultura w drodze”, finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Monika Marciniak z Muzeum Okręgowego w Koninie:
„Pragniemy uchwycić historię tych miejsc, pokazać przeszłość regionu z drugiej strony – prywatnych opowieści, doświadczeń i wspomnień. Zależy nam, aby nie był to jedynie zapis historii wielkiego przemysłu, ale przede wszystkim zbiór prywatnych doświadczeń mieszkańców i ich świadectwa. Poszukujemy osób, które pochodzą z obecnie nieistniejących już miejscowości, wysiedlonych przez przemysł górniczy w regionie. Chcielibyśmy poznać Wasze wspomnienia związane z tymi miejscami. Bardzo zależy nam na dotarciu do osób wysiedlonych z Izabelina. Udało nam się zgromadzić bardzo dużo materiałów wizualnych pochodzących z tej miejscowości i chcielibyśmy dopełnić je opowieściami byłych mieszkańców. Szukamy również osób z innych miejscowości, każdy kontakt jest dla nas bardzo cenny!”

 

źródło:MiastoKonin

 

 

Komentarze są wyłączone.