Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Będzie przebudowa ul. Paderewskiego.

Miasto Konin otrzymało ponad 5 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na przebudowę ul. I. Paderewskiego. Wartość inwestycji wynosi ponad 10 milionów złotych, a pozyskane wsparcie wynosi 50%.

Na odcinku od ul. Kleczewskiej do ronda WOŚP, Zarząd Dróg Miejskich chce wymienić całą nawierzchnię jezdni, przebudować istniejące przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerów wraz z połączeniem ich z istniejącymi ciągami. Po stronie południowej, od strony zabudowy wielorodzinnej, na całej długości planuje poszerzyć istniejącą ścieżkę pieszo-rowerową do szerokości 3,5 m. Zaprojektowano też system aktywnych przejść dla pieszych, budowę oświetlenia i przebudowę całego systemu odwodnienia.

Prezydent Konina Piotr Korytkowski:
„Będzie to ważny etap dopełnienia zakończonych niedawno inwestycji, czyli przebudowy ul. Kleczewskiej oraz budowy połączenia ul. I. Paderewskiego z ul. Wyzwolenia”.

ZDM planuje zakończyć inwestycję we wrześniu 2023 roku. W czasie przebudowy ZDM postara się zapewnić przejezdność ulicy - tzn. organizować ruch jedną nitką w obu kierunkach - i wyłączać tylko tę nitkę, na której będą trwały prace.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg dofinansuje również budowę ulicy Laskówieckiej. Wartość inwestycji to około 7 milionów złotych, przyznane dofinansowanie opiewa na ponad 518 tysięcy. Kwota została zmniejszona do limitu dostępnych środków, a jej zwiększenie jest możliwe w przypadku wystąpienia oszczędności. W przypadku braku oszczędności w Funduszu, realizacja zadania będzie wymagała zabezpieczenia wkładu własnego wnioskodawcy w większej wysokości.

Zastępca Prezydenta Miasta Konina, Paweł Adamów:
„ Czekamy na dobre informacje również co do tej inwestycji. Do budowy połączeń drogowych Paderewskiego-Wyzwolenia z Funduszu Dróg Samorządowych przyznano nam najpierw 20 milionów, a w późniejszym terminie dostaliśmy dodatkowo 10 milionów. Liczymy na to, że tu będzie taka sama sytuacja i dostaniemy wyższe dofinansowanie. Czekamy i będziemy rozmawiać z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim, który dysponuje tymi środkami”.

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.