Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Będzie remont wiaduktu na ul. Przemysłowej.

W najbliższy poniedziałek 9 sierpnia, rozpocznie się gruntowny remont 60-letniego wiaduktu leżącego w ciągu ulicy Przemysłowej w Koninie, na wysokości Młodzieżowego Domu Kultury.

Wiadukt ma być zamknięty do końca listopada. Na ten czas wyznaczono objazdy. Samochody osobowe będą przekierowane na ulice: kard. S. Wyszyńskiego oraz I. Paderewskiego i nowym wiaduktem do ul. Wyzwolenia. Dla samochodów ciężarowych objazdy do ulicy Przemysłowej wyznaczone będą ulicami Kleczewską i I. Paderewskiego.

Zastępca Prezydenta Konina, Paweł Adamów:
„ Ze względu na położenie w ciągu drogi krajowej nr 25 wiadukt jest jednym ze strategicznych obiektów miasta. Przejeżdżają po nim tysiące samochodów. To jeden z tych obiektów, który aż się prosił o remont. I udało się! Przy wsparciu z budżetu państwa przeprowadzimy istotny zakres prac, ważny np. dla ruchu samochodów ciężarowych. Przebudujemy obiekt tak, by spełniał wszystkie stosowne normy i służył kierowcom przez wiele lat.”

Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie:
„Celem planowanych prac budowlanych jest wzmocnienie istniejącej konstrukcji ustroju nośnego w części ramowej, naprawa ustrojów nośnych i podpór oraz wymiana wyposażenia obiektu w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników obiektu. Wykonane zostaną też m.in. nowe bariery, balustrady i osłony przeciwporażeniowe. Wiadukt jest położony nad linią kolejową, dlatego zanim Zarząd Dróg Miejskich przystąpił do prac, musiał dokonać szczegółowych uzgodnień z koleją.”

Obiekt stanowi połączenie dwóch niezależnych konstrukcji wykonanych w odstępie niemal 40 lat. Pierwotna część wiaduktu zlokalizowana nad linia kolejową wybudowana była w roku 1960 jako konstrukcja jednoprzęsłowa, z dwoma wspornikami, stanowiąc ramowy ustrój nośny. W ramach przebudowy w latach 90. obiekt przedłużono, umożliwiając przeprowadzenie ulicy Kolejowej. Wybudowane zostało dodatkowe, niezależne wolnopodparte przęsło o konstrukcji ze strunobetonowych belek prefabrykowanych. Wiadukt ma długość 54,6 m.

Koszt remontu przekracza 3,5 miliona złotych, z czego ponad 1,7 miliona Miasto Konin otrzymało z budżetu państwa.

 

 

 

 

źródło/zdj:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.