Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla mieszkańców.

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla mieszkańców.

W związku z bardzo trudną sytuacją epidemiologiczną, Konińska Grupa Wsparcia Psychicznego „Jesteśmy” oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną i terapeutyczną.

Rosnąca liczba mieszkańców powiatu konińskiego poddanych izolacji, nadzorowi epidemiologicznemu oraz kwarantannie sprawia, że rośnie potrzeba wsparcia psychologicznego zarówno tych osób jak i ich bliskich. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom społecznym, Konińska Grupa Wsparcia Psychicznego „Jesteśmy” uruchamia zdalną pomoc dla mieszkańców prowadzoną przez wykwalifikowanych specjalistów. Wsparcie psychologów, terapeutów i psychoterapeutów, skierowane jest do przeżywających kryzys z powodu pandemii: seniorów, dzieci i młodzieży, nauczycieli, osób samotnych, chorych lub źle znoszących izolację, a także personelu medycznego oraz przedstawicieli służb, szczególnie obciążonych walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Wszyscy potrzebujący uzyskają anonimowo i bezpłatnie pomoc psychologiczną i terapeutyczną on line lub przez telefon. Z Konińską Grupą Wsparcia Psychicznego „Jesteśmy” można skontaktować się przez profil na FB https://www.facebook.com/KGWSJestesmy/ lub pod nr. telefonu 537 385 828. W zależności od problemu osoba zostanie przekierowana do odpowiedniego specjalisty, który wesprze i pomoże telefonicznie, mailowo, poprzez usługi Skype czy poprzez aplikację Messenger.

Konińska Grupa Wsparcia Psychologicznego „Jesteśmy” powstała w marcu br. na portalu społecznościowym facebook z inicjatywy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie.

 

 

 

źródło:powiat.konin.pl

Komentarze są wyłączone.