Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Budowa nowego wiaduktu trwa – montują stalowe konstrukcje.

Budowa nowego wiaduktu trwa - montują stalowe konstrukcje.

Nowy wiadukt łączący ulicę Paderewskiego z ulicą Wyzwolenia doczekał się stalowej konstrukcji.
Na budowę dojechała pierwsza część stalowej konstrukcji nowego wiaduktu. To kolejny etap budowy połączenia ulicy Paderewskiego z ulicą Wyzwolenia. Układ elementów, który przyjechał z Wytwórni Konstrukcji Stalowych w Kielcach, dotyczy nitki
południowej. Montaż potrwa do końca sierpnia. W lipcu będą dowożone i montowane kolejne elementy konstrukcji. Ta będzie dotyczyła nitki południowe. Jej montaż przewidziany jest do końca sierpnia.

Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie - Grzegorz Pająk, tak wypowiada się o inwestycji: "Warto dodać, że aktualnie wykonawca zrealizował już roboty o wartości ponad 40% z, zapisanych w umowie, przeszło 70 milionów. Przejezdność pomiędzy skrzyżowaniami ma zostać osiągnięta w grudniu tego roku."

Ciekawostki techniczne:
"- Wiadukt składa się z dwóch równoległych obiektów trójprzęsłowych ( o dł. 28x40x28 m) opartych na monolitycznych, żelbetowych przyczółkach oraz podporach pośrednich. Ustrój nośny obu nitek wiaduktu stanowią blachownicowe dźwigary stalowe zmiennej wysokości (w zakresie 1,3-2,0 m), zespolone z żelbetową płytą pomostu.
- Dla każdej z nitek zaprojektowano po 6 dźwigarów w zmiennych rozstawach (w zakresie 2,2-2,71 m z blach grubości 15-40 mm).
Poprzecznice blachownicowe wykonane będą w rozstawie 4 m, z blach stalowych o grubości 15-20 mm. Poprzecznice na podporach pośrednich zaprojektowano jako stalowe z blach o gr. 15-40mm."

 

 

 

fot.konin.pl

Komentarze są wyłączone.