Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Koninie.

Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Koninie.

Władze miasta chcą uruchomić w Koninie Centrum Zdrowia Psychicznego, którego celem będzie pomoc dzieciom i młodym ludziom mającym problemy wywołane przez pandemię.

Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży, które ma zostać uruchomione w Koninie ma pomóc zminimalizować problemy, z jakimi młodzi ludzie borykają się w czasie trwającej pandemii. Brak kontaktów z rówieśnikami, godziny spędzone przed ekranem komputera, izolacja, niepewność, poczucie osamotnienia. Wielu nie potrafi sobie z  tym poradzić. Dlatego wspólnie z partnerami Miasto Konin zabiega o uruchomienie Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży.

W piątek, 12.02.2021 r. prezydent Piotr Korytkowski, przedstawiciele Metropolii Poznań oraz Poznańskiego Centrum Otolaryngologii podpisali w tej sprawie umowę partnerską. Prezydent Piotr Korytkowski podkreśla, że to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców w dwóch kwestiach:
„Pierwszą z nich jest przede wszystkim pomoc dzieciom i młodym ludziom mającym trudności w przeżywaniu trudnego czasu pandemii. Drugą – zagospodarowanie trzech pięter Hotelu Konin, bo to miejsce wskazaliśmy na lokalizację Centrum”.

Miasto chce zdobyć na ten cel dofinansowanie z WRPO 2014-2020 w wysokości około 3 milionów złotych. Jeśli uda się je pozyskać, jesienią Centrum rozpocznie swoją działalność. Pomoc znajdzie tam około 200 osób. 

 

 

 

źródło/zdj:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.