Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Co słychać w sztabach wyborczych: A. Dudy, R.Trzaskowskiego i Sz.Hołowni?

Co słychać w sztabach wyborczych: A. Dudy, R.Trzaskowskiego i Sz.Hołowni?

Sztaby wyborcze Andrzeja Dudy, Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołowni, z niecierpliwością oczekiwały na pierwsze wyniki wyborów prezydenckich. Tych troje kandydatów według sondaży przedwyborczych, miało największe szanse w udziale w II turze wyborów.

Działacze i zwolennicy PiS z radością zareagowali na pierwszy, sondażowy jeszcze wynik. Chociaż zadowolenie jest duże, Poseł Witold Czarnecki nawołuje do dalszej walki:
"Jesteśmy przyzwyczajeni do walki i myślę, że w drugiej turze zakończy się sukcesem. To wymaga potężnego zaangażowania i trzeba do tego przekonać ludzi, ale nie pustosłowiem, czy gadaniem, ale działaniem. Wierzę, że szanse na wygraną ma Andrzej Duda. Zauważmy, że musi uzbierać osiem punktów, a kontrkandydat musi tych punktów uzbierać aż 20. Trzeba walczyć."

W sztabie Rafała Trzaskowskiego panowała radość, ale też lekki niepokój. Wstępne wyniki wyborcze pokazały jednak, że z ponad 30- procentowym poparciem Rafał Trzaskowski przeszedł do drugiej tury.
Prezydent Konina Piotr Korytkowski otwarcie mówi o swym poparciu dla Rafała Trzaskowskiego:
"Mam dobre skojarzenia z wyborów prezydenta Konina, jeśli chodzi o drugie miejsce. Druga tura była bardzo pomyślna dla mnie i mam nadzieję, że Rafał Trzaskowski będzie szedł tym tropem. Liczę na to, że za dwa tygodnie będziemy mogli świętować zmianę prezydentury", " Apeluję, żeby za dwa tygodnie frekwencja była jeszcze lepsza, bo naprawdę w tej chwili walczymy o Polskę, prawdziwą i silną Polskę. Polskę, która będzie przypilnowana przez kandydata a w przyszłości prezydenta Rafała Trzaskowskiego".
" My tak naprawdę walczymy w odzyskanie wolności i godności każdego człowieka. Chcemy budować Polskę uśmiechniętą, Polskę wspólnoty, w której nie będziemy się kłócić, a dyskutować na argumenty. Tę Polskę zapewnia nam Rafał Trzaskowski"," Bardzo proszę, aby wszyscy wyborcy Szymona Hołowni, Krzysztofa Bosaka, Roberta Biedronia i Władysława Kosiniaka-Kamysza postawili na Rafała Trzaskowskiego jako kandydata zmiany, ale i swojego kandydata. On będzie reprezentował Wasze marzenia i poglądy, żeby Polska była dla wszystkich. Nie będzie politycznym, partyjnym prezydentem. Nadchodzi czas prezydenta wszystkich Polaków"-powiedział poseł Tomasz Nowak.

Szymon Hołownia w wyborach prezydenckich zajął trzecie miejsce mając prawie 14- procentowe poparcie rodaków. W sztabie Szymona Hołowni padły słowa:"To nie jest zawód".
" Wyborcy Szymona Hołowni zadecydują nie tylko o drugiej turze wyborów, ale i o przyszłości Polski. To jest odpowiedzialność za nasz kraj."

Komentarze są wyłączone.