Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

„Czytamy Konstytucję” – Andrzej Seweryn w Koninie.

„Czytamy Konstytucję” – Andrzej Seweryn w Koninie.

Zbliża się 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Fragmenty obowiązującej ustawy zasadniczej przeczyta w Koninie Andrzej Seweryn.

Konstytucja 3 Maja powstała w 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie nowoczesna, spisana konstytucja. Obecnie w naszym kraju obowiązuje dokument uchwalony 2 kwietnia 1997 roku.
Jej fragmenty przeczyta wybitny aktor, dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie, Andrzej Seweryn. W uroczystości udział weźmie Prezydent Miasta Konina, Piotr Korytkowski.
Spotkanie będzie miało odpowiednią oprawę muzyczną, o którą zadbają młodzi, utalentowani pianiści z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie: Antonina Waliszewska i Filip Pacześny.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami wydarzenie „Czytamy Konstytucję” odbędzie się online. Początek o godzinie 14.00. 

Transmisja dostępna będzie w mediach społecznościowych, na profilach: Miasta Konin, Konińskiego Domu Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie oraz lokalnych mediów.

 

 

 

 

źródło:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.