Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

„Dyplom 2020”- otwarcie wystawy online.

Wystawa „Dyplom 2020” prezentującą wyróżnione prace dyplomowe uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu i ich opiekunów, zostanie otwarta dzisiaj, 29 stycznia 2021 roku o godzinie 18.00. Wystawa będzie w formie online.

Wyróżnione prace będzie można zobaczyć online w w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przy ulicy Okólnej oraz w Galerii Wieża Ciśnień. Będziemy podziwiać prace młodych, utalentowanych osób z ciekawym spojrzeniem na rysunek, malarstwo, multimedia i projektowanie graficzne:

- Marcina Derdy
- Nikoli Dorańskiej
- Katarzyny Gierkowskiej
- Julii Kałeckiej
- Wiktorii Kamińskiej
- Gabrieli Kowackiej
- Aleksandry Lewandowskiej
- Martyny Pucek
- Klaudii Stelmachowskiej
- Katarzyny Szczepaniak
- Lidii Tańskiej

Wyróżnione prace odnoszą się do różnorodnych tropów obecnych w kulturze popularnej, tematyce społecznej czy inspiracji wynikających z zainteresowania innymi kulturami. Tematycznie uczniowie sięgali do baśni Andersena, demonologii słowiańskiej, historii naszego kraju, strojów inspirowanych japońską tradycji Kabuki, gier komputerowych czy do aktualnych problemów, z jakimi zmaga się świat.

Krzysztof Pawlak Dyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu: „Prace dyplomowe powstają w ostatniej klasie cyklu nauczania i cechuje je różnorodność tematyczna i formalna. Ta różnorodność wymusza sięgnięcie po zebraną wcześniej wiedzę z całej gamy technik artystycznych, zaczynając od rysunku, malarstwa i rzeźby po technologie cyfrowe, takie jak fotografia, film czy animacja. Dobór środków wyrazu artystycznego stanowi niezwykle ważny aspekt każdej pracy dyplomowej. Ogromny wpływ na jakość prac ma także współpraca autora z promotorem i nauczycielami przedmiotów artystycznych, którzy inspirują uczniów i dbają o finalny kształt dyplomu”.

Otwarcie online, 29 stycznia 2021 r., g. 18.00, na facebook.com/ckis.konin (Epicentrum Kultury) oraz na stronie Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Wystawa czynna będzie do 26 lutego 2021 roku.

 

 

 

 

źródło/zdj:ckis.konin.pl

Komentarze są wyłączone.