Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

“Edukator Roku 2020”

Tytuł „Edukator Roku 2020” w kategorii Ekologia, w ogólnopolskim konkursie dla nauczycieli, otrzymała Joanna Gadomska, nauczycielka biologii w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.

Liczne akcje i projekty Pani Joanny, takie jak „Eko-Szkoła”, „Klasowa Wigilia bez Plastiku”, „Ręcznie robione, a nie kupione”, „Eko-wyzwanie – przemyślane zakupy”, „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy”, znane są w całej Polsce i i dołączyło do nich tysiące nauczycieli oraz setki placówek z kraju, od przedszkola, szkoły podstawowe i szkoły średnie.

Organizatorem konkursu jest Brainly - największa na świecie platforma online learning, skupiająca społeczność 250 milionów uczniów, rodziców i nauczycieli na całym świecie. Konkurs realizowany jest, pod patronatem GovTech Polska oraz WWF Polska. W tym roku do konkursu wpłynęło 200 zgłoszeń nauczycieli z całej Polski.

Do udziału w konkursie Panią Joannę wytypowali uczniowie, którzy na co dzień razem z nią organizują różne akcje czy happeningi, a także realizują liczne projekty ekologiczne, o których można przeczytać m.in. na jej blogu oraz fb o nazwie „Biologia z Blondynką”.
"Pani Joanna jest świetną nauczycielką, na której zawsze można polegać, która pomaga innym, która zaraża optymizmem i swoją aktywnością. Lekcje z nią są zawsze ciekawe i pełne emocjonujących opowieści. Dzień bez biologii, to dzień stracony”.

Pani Joanna Gadomska, za swoją pracę, aktywność i zaangażowanie otrzymała również w tym roku nagrodę Wielkopolskiego Kurator Oświaty.

Projekt „Eko-Szkoła 2021” otrzymał honorowy patronat Ministra Klimatu i Środowiska, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starosty Konińskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Głosu Nauczycielskiego, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Centrum Rozwoju Edukacji w Poznaniu oraz Wydawnictwa Edukacyjnego Operon.

 

 

źródło/zdj.powiat.konin.pl

Komentarze są wyłączone.