Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Europejski Tydzień Młodzieży w Koninie.

Spotkania z młodzieżą zorganizowało Konińskie Stowarzyszenie M-Lab z okazji Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

Podczas spotkań z młodzieżą w Koninie w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, omówione zostały główne potrzeby młodych ludzi.

Koordynatorka ds. młodzieży i projektów kreatywnych w koniński urzędzie, Agnieszka Gołębiowska:
„Spotkania pokazały, że młodzież jest naprawdę świadoma i dojrzała. Co ważne – młodzi chcą rozmawiać. Wszyscy uczestnicy spotkań zostali wychowani w różnych domach, kierowali się innymi wartościami w życiu, a jednak w wielu kwestiach byli zgodni i odnosili się do siebie z szacunkiem. Jednak towarzyszy im przekonanie, że nie mają siły przebicia, bo przecież są „tylko” młodymi ludźmi. Czas dać im głos!”

Wnioski:
- Potrzeba więcej informacji na temat miejsc, w których młodzież może bezpiecznie i kreatywnie spędzać czas. Młodzi chcą również głośniejszych dyskusji na temat integracji i inicjatyw wokół tematu miejsc młodzieżowych.
- Podczas wspólnej rozmowy i wymiany informacji zebrano mnóstwo „miejscówek”, w których można  spędzić wolny czas.
- Młodzież chciałaby w Koninie Klubu Karaoke/Dance czy też miejsca do oglądania występów swoich rówieśników mających zdolności muzykalne albo aktorskie.
- Potrzeba stworzenia bezpiecznych przestrzeni, w których młodzież mogłaby się wypowiadać na ważne dla siebie tematy oraz kanału, który informowałby o postulatach młodych ludzi.
- Część młodzieży wie, w jaki sposób może zaistnieć na rynku pracy i chce się dzielić tymi informacjami. Pojawił się więc pomysł stworzenia przewodnika czy organizacji spotkań dla tych, którzy takich doświadczeń nie mają.
- Młodzi chcą brać udział w spotkaniach z ludźmi sukcesu, którzy po wyjeździe na studia, do pracy czy dokształcaniu się za granicą zdecydowali się na powrót do Konina i realizują się tutaj prywatnie i zawodowo.
- Młodzi ludzie chcą promowania miasta wśród uczniów konińskich szkół, np. poprzez pokazywanie im ciekawych miejsc czy zachęcanie do udziału w wydarzeniach.

Agnieszka Gołębiowska:
„ Bardzo dziękujemy młodzieży, która wzięła udział w spotkaniach! Dziękujemy, że podzieliliście się z nami swoimi przemyśleniami, opiniami i doświadczeniami. Wykorzystamy je do planowania naszych kolejnych działań, które będą odpowiedzią na Wasze potrzeby.”

Spotkania przeprowadzili i opracowali wnioski: Wanessa Komicz, Wojtek Leszczyński, Bartłomiej Bolczyk, Antoni Sucharski.

 

 

 

 

źródło/zdj:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.