Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Europejski Tydzień Młodzieży.

Członkowie Stowarzyszenia M-Lab w Koninie przygotowali cykl spotkań młodzieżowych w ramach rozpoczynającego się Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

Na spotkaniach uczestnicy wydarzenia poruszą tematy, które są dla nich szczególnie ważne.
Wanessa Komicz, jedna z organizatorek spotkań:

„Poprosiliśmy naszych rówieśników, żeby powiedzieli nam, o czym chcą rozmawiać, co ich nurtuje, co ich boli, co ich interesuje, co porusza, czego chcą się dowiedzieć. A my przygotowaliśmy dla nich spotkania na te tematy!”

W ankiecie wzięło udział ponad 450 młodych ludzi. Najczęściej wymienianymi tematami były: możliwości zarabiania przez młodzież pieniędzy, miejsca spotkań i spędzanie czasu wolnego, perspektywy dla młodych w Koninie oraz problemy nietolerancji, samotności, odrzucenia, z którymi spotykają się na co dzień, spotęgowane jeszcze przez doświadczenia z obecnego czasu pandemii.

Część spotkań odbędzie się w dniach 26-28 maja w wybranych szkołach średnich. Będą to spotkania w tematach:

1. Miejsca spotkań młodzieży w mieście. W tym temacie również o tym, jak spędzać fajnie czas w mieście. Prowadzące: Wanessa Komicz, Aleksandra Malesza.
2. Problemy nietolerancji, samotności i odrzucenia. To także okazja, by porozmawiać o tym, jak COVID wpłynął na psychikę młodych, gdzie powinni szukać pomocy, jak nawiązywać wartościowe znajomości. Prowadzący: Wojtek Leszczyński.
Dwie inicjatywy zostaną zrealizowane jako spotkania otwarte, na które każdy młody człowiek w wieku od 13 do 25 lat może się zarejestrować za pomocą formularza online, ale trzeba pamiętać, że obowiązuje limit miejsc!
3. Perspektywy dla młodych w Koninie – Podczas spotkania będzie również o tym, jak i gdzie można się rozwijać, czy wyjeżdżać na studia, czy warto wracać. Spotkanie odbędzie się 27 maja 2020 r., w godz. 15:00 – 16:30 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Przemysłowej 3D. Prowadzący: Bartłomiej Bolczyk.
4. Jakie mamy możliwości zarabiania pieniędzy? Tu także o tym, jak zakładać i prowadzić mały biznes. Spotkanie online, 27 maja, godz. 19:30 – 21:00. Prowadzący: Antoni Sucharski.

Partnerami projektu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Miasto Konin, III Liceum Ogólnokształcące im. im. C.K. Norwida w Koninie, II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Koninie, Centrum Szkoleniowego WIEDZA w Koninie oraz Młodzieżowa Rada Miasta Konina.

Link do formularza rejestracji:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdj4zuZcYqgwbjX6X-Og6_0AUJF_O7_nL5CchBFQAqjIH6i4Q/viewform.

 

 

 

 

źródło:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.