Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Ewa Gaj „I Was Pretty”.

Ewa Gaj „I Was Pretty”. Konińska artystka Ewa Gaj zaprasza na wystawę w Galerii CKiS Wieża Ciśnień oraz wernisaż on-line.

W Galerii CKiS Wieża Ciśnień od 5 czerwca godz. 18.00 będzie można oglądać prace Ewy Gaj z cyklu „Iwas pretty”. Wernisaż z udziałem artystki odbędzie się on-line.

Ewa Gaj jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kole. Studiowała w Instytucie Kultury i Sztuki w Zielonej Górze. Uwielbia portretować ludzi oraz sytuacje. Na swym koncie ma wiele wystaw – w Koninie, Poznaniu, Łodzi oraz Pradze. Ewa Gaj brała udział w wystawie „Damy Reymonda”.

Kurator Galerii Robert Brzęcki tak pisze o wystawie: „Czy widzimy się takimi, jakimi jesteśmy w rzeczywistości, czy raczej tak jak siebie wyobrażamy? Czy gdy analizujemy swoje zdjęcie, odbicie w lustrze, to w kategoriach uogólnionego kanonu piękna i brzydoty? Jak wpływają zmiany cielesne na naszą kondycję psychiczną? Czy może to samopoczucie wewnętrzne emanuje z nas w fizycznym tego słowa znaczeniu? Czy z upływem czasu atrakcyjność cielesna zostaje wzbogacona o piękno niemające wymiaru materialnego? Czy jednak jest to mniej lub bardziej gwałtowna utrata młodości, nieuchronnie spychająca nas w obszar niewidzialności fizykalnej dosadnie wyrażanej brakiem akceptacji w postaci „polubień” naszych fotografii na portalach społecznościowych?
Ewa Gaj uznaje swoją cielesność za materię twórczą, by znaleźć w obrazach odpowiedź na nurtujące ją pytania. Stwierdza wprost: patrzę na siebie z różnych perspektyw, wyginam ciało, ucinając sobie głowę, a w końcu wybieram do namalowania siebie różową farbę, ponieważ takim światłem zabarwia się mięso w sklepie, żeby wyglądało atrakcyjniej dla nabywcy”.

Zwiedzanie galerii odbywać się będzie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w 7- osobowych grupach. Ponadto konieczne jest umówienie się na wyznaczone godziny – tel. 63 243 63 50/51.


-
5 czerwca – oglądanie wystawy wspólnie z artystką i kuratorem Galerii. w godzinach: 18.30, 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00.
-
6-26 czerwca (wtorek -piątek) w godzinach 10.00-18.00, sobota w godzinach 10.00-14.00

Komentarze są wyłączone.