Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Festiwal Radości w Licheniu.

Ksiądz Rafał Krauze MIC, proboszcz parafii pw. św. Doroty w Licheniu, opiekun duchowy młodzieżowej grupy Ewangelizacyjnego Licheńskiego Ośrodka, zaprasza na Festiwal Radości „Maryja i Młodzi”, który odbędzie się w sobotę, 17 lipca.

Festiwal Radości „Maryja i Młodzi” zorganizowany jest w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. Warsztaty tematyczne, modlitwa i muzyka czekają na uczestników wydarzenia.

Ks. Rafał Krauze MIC:
„Pierwotnie Festiwal był planowany jako wydarzenie kilkudniowe. Jako organizatorzy założyliśmy, że aby mógł się odbyć w pierwotnej formule, musielibyśmy zgromadzić min. 250 osób. I choć zainteresowanie naszym Festiwalem jest duże, nie udało nam się osiągnąć założonego minimum. Myślę, że wynika to z faktu, że jest to nowa propozycja. Wpływ na frekwencje z pewnością ma także pandemia koronawirusa. Wiele osób chciałoby przyjechać i zobaczyć nasz Festiwal, bez formalnego w nim uczestnictwa”.
„Tego dnia z młodzieżą spotkają się: ks. Jakub Bartczak, zespoły „Muode koty” i „Wyrwani z niewoli”, a także muzyk Leopold Twardowski ze wspólnoty „Na fali wielbienia”. Pojawią się także małżeństwa Gomułków i Piechów, którzy podzielą się z uczestnikami swoimi świadectwami życia w sakramentalnym związku małżeńskim”.

Program festiwalu

Otwarcie Festiwalu zaplanowano na godz. 10:00 na placu koronacyjnym nieopodal kościoła parafialnego pw. św. Doroty. Na początek organizatorzy zapraszają na warsztaty, które wpisują się w konwencję wesela, jako formuły Festiwalu. Od 10:00 do 12:00 organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach, m.in. tanecznych oraz makijażu.

O godz.12:00 wystąpi pierwszy z gości, czyli rapujący ks. Jakub Bartczak. Od godz. 13 nastąpi przerwa obiadowa, w trakcie której uczestnicy Festiwalu „Maryja i Młodzi” będą mogli posilić się korzystając z oferty food trucków znajdujących się na placu.
Od 14.30 zaproszeni goście – państwo Monika i Marcin Gomułkowie opowiedzą o swoim narzeczeństwie i czasie przed ślubem.

Ks. Rafał Krauze MIC:
„O 15:30 rozpocznie się czas kawalerski i panieński, które zmierzać będą do uroczystości zaślubin. Uformowany zostanie orszak weselny, który następnie uda się do kościoła św. Doroty na Mszę św., podczas której muzycznie będzie posługiwał zespół „Na fali wielbienia” wraz z Leopoldem Twardowskim wraz z profesjonalnymi muzykami, którzy każdego roku organizują koncert Jednego Serca, jednego ducha, największego w naszym kraju koncertu uwielbienia”

Do uczestnictwa w Mszy św. zaproszeni są wszyscy uczestnicy Festiwalu, a w szczególności pary małżeńskie w strojach ślubnych, gdyż podczas Eucharystii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
W trakcie Mszy św. słowo do zgromadzonych wygłosi ks. Piotr Kieniewicz MIC, bioetyk, autor książki „Małżeński labirynt”.
Po Mszy św. uczestnicy Festiwalu powrócą na plac koronacyjny, gdzie świadectwo wygłoszą małżonkowie – Karolina i Maciej Piechowie, którzy podzielą się wspomnieniami dotyczącymi swojej  relacji małżeńskiej; tego, jak przeżywają swoje małżeństwo i jak wyglądają ich relacje w związku sakramentalnym.

O godz. 20:00 zaplanowano koncert zespołu „Wyrwani z niewoli”, a o 21:30 wystąpi zespół „Muode koty”. Jak dodał ks. Krauze, przez cały czas trwania Festiwalu, na placu będzie także dostęny Namiot Wstawienniczy, gdzie członkowie Ekipy dla Jezus, czyli Licheńskiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej, będą modlić się za osoby, które wyrażą także chęć.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JE bp Krzysztof Wętkowski, biskup włocławski, Stanisław Bielik, starosta powiatu konińskiego oraz Mariusz Zaborowski, burmistrz miasta i gminy Ślesin.

 

 

 

 

źródło:powiat.konin.pl

 

Komentarze są wyłączone.