Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

„Floriany” dla OSP Biskupice.

„Floriany” dla OSP Biskupice.

Uroczysta gala wręczenia prestiżowych statuetek „Florianów” odbyła się 11 września 2021 roku w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsza w Otrębusach pod Warszawą. Statuetka trafiła do jednostki OSP Biskupice.

„Floriany” to konkurs zorganizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika "Strażak". Skierowany jest do ochotniczych straży pożarnych, samorządów i lokalnych społeczności. Ma dwa podstawowe cele: promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych przedsięwzięć.

OSP w Biskupicach, gmina Grodziec, zajęła pierwsze miejsce za projekt w kategorii Estetyka przestrzeni publicznej. Strażacy zostali nagrodzeni za inicjatywę „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach”.

W tej samej kategorii nominację zdobyła także OSP Przyjma, gmina Golina. Przedsięwzięcie  "Przyjma - nasza wieś, nasza wspólna sprawa" zostało docenione przez Kapitułę konkursu i znalazło się wśród trzech wyróżnionych inicjatyw spośród ponad 200 zgłoszeń z całej Polski.

 

 

 

 

źródło/zdj:powiat.konin.pl

Komentarze są wyłączone.