Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Franciszek Starowieyski„W oczekiwaniu Ocaliciela”

Franciszek Starowieyski„W oczekiwaniu Ocaliciela”

Wystawa Franciszka Starowieyskiego TEATR RYSOWANIA „W oczekiwaniu Ocaliciela” odbędzie się 23 stycznia o g0dzinie 17.00 w Domu Kultury Oskard. Wystawę będzie można oglądać do 14 lutego.

Franciszek Starowieyski, jeden z najwybitniejszych polskich artystów, zaprezentuje obraz o długości 18 i wysokości 3 metrów. Będzie to największy TEATR RYSOWANIA artysty, jaki powstał w Polsce, czyli kłębowisko odrealnionych postaci ludzkich i zwierzęcych oraz stworów mechanicznych.

Franciszek Starowieyski to obdarzony barokową wyobraźnią ekscentryczny malarz, mistrz rysunku, plakacista tworzył od 1980 r. autorskie dzieła zwane Teatrami Rysowania. W Koninie będzie można zobaczyć przedostatni zatytułowany „W oczekiwaniu Ocaliciela”. Legendarne Teatry Rysowania Starowieyskiego, to w większości kilkudniowe wydarzenia z pogranicza performansu i spektaklu, podczas których powstawały obrazy wielkości kilkunastu i kilkudziesięciu metrów kwadratowych z udziałem widzów, modelek i muzyki. Takich Teatrów Rysowania powstało niemal trzydzieści, także poza granicami naszego kraju, m.in. w: Wenecji, Paryżu, Sewilli i Chicago. Te artystyczne akcje odbywały się według pewnych określonych zasad, istotny był zarówno akt tworzenia, jaki i nastrój oraz kontakt z publicznością.

Wernisaż odbędzie się 23 stycznia o g0dzinie 17.00 w Domu Kultury Oskard. Wystawę będzie można oglądać natomiast do 14 lutego. Stu pierwszych widzów, którzy pojawią się na otwarciu, otrzyma obracane puzzle dla dorosłych z nadrukiem ukrytego fragmentu pracy artysty. Dla widzów, zwiedzających wystawę w kolejnych dniach (bilet 15 złotych) przewidziano upominki w postaci świeczek z główną postacią obrazu lub notesów z nadrukowanym podpisem mistrza. Liczba gadżetów ograniczona.

Wystawa z kolekcji Cypriana Biełańca i Arkadiusza Widelskiego.
Organizatorzy: CKiS – DK Oskard oraz Agencja Zegart.

Wstęp wolny.

 

 

 

 

 

 

 

źródło:ckis.konin.pl

Komentarze są wyłączone.