Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Funduszu Dróg Samorządowych – Konin wnioskuje o przebudowę dwóch ulic.

W złożonym do Funduszu Dróg Samorządowych wnioskach, mowa jest o przebudowie dwóch ulic: Paderewskiego oraz Laskówieckiej.

Miasto Konin chce przebudować ulice Paderewskiego i Laskówiecką pozyskując środki z FDS w ramach nowego naboru na 2021 rok.
Projekt przewiduje zbudowanie nowego odcinka ulicy Laskówieckiej, o długości 1 025 m, od ulicy Jana Pawła II do Grójeckiej. Miałaby tam powstać jezdnia o nawierzchni bitumicznej, zjazdy indywidualne i publiczne, chodnik z betonowej kostki brukowej oraz ścieżka rowerowa. Szacunkowy koszt prac to 7 400 889,82 zł.

Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina: "Budowa drogi polepszy warunki komunikacyjne oraz przyczyni się do zwiększenia
bezpieczeństwa ruchu. Mieszkańcy oczekują tej inwestycji. Jakiś czas temu odbyła się tam wizja lokalna z udziałem radnych: Emilii Wasielewskiej i Wiesława Wanjasa, podczas której omówiliśmy zakres proponowanych prac."

Natomiast przebudowa ulicy Paderewskiego ma objąć odcinek pomiędzy ulicą Kleczewską a rondem WOŚP o długości 798 m. Jest planowana na dwa lata 2021-2022. Roboty drogowe przewidują wymianę całej konstrukcji nawierzchni, poszerzenie ciągu pieszo-rowerowego, przebudowę zatok autobusowych oraz przejść dla pieszych, przebudowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego, zagospodarowanie pasa zieleni. Te prace pozwolą na poprawę warunków bezpieczeństwa na drodze i na zmniejszenie hałasu. Szacunkowy koszt prac to 10 294 966,24 zł.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych miasto Konin otrzymało w ostatnim czasie dofinansowanie w kwocie 30 milionów złotych. To rekordowa kwota w Wielkopolsce. Środki zostały przeznaczone na budowę połączenia ulic Wyzwolenia z Paderewskiego.

Prezydent Konina Piotr Korytkowski: " Nie zwalniamy tempa. Jak do tej pory byliśmy skuteczni. Liczymy więc na to, że w ramach
nowego rozdania Funduszu Dróg Samorządowych otrzymamy wsparcie na dwie kolejne inwestycje, które poprawią układ
komunikacyjny miasta".

 

 

źródło/fot: Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.