Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Kibice Górnika Konin mówią: “Konin wolny od LGBT”.

Kibice Górnika Konin mówią: "Konin wolny od LGBT".

W niedzielę 23 sierpnia na Trasie Bursztynowej zawisł baner z napisem „Konin wolny od LGBT".

Autorami baneru okazali się kibice Górnika Konin, którzy najpierw chwalili się nim na meczu z Kotwicą Kołobrzeg, następnie umieścili baner na Trasie Bursztynowej.
Organizatorzy Marszu Tolerancji natychmiast zareagowali w mediach społecznościowych: " Baner z napisem: „Konin wolny od LGBT w biało niebieskich barwach przedstawiał nasze miasto z jak najgorszej strony. Nie ma na to naszej zgody! Biorąc pod uwagę
dotowaną przez Miasto Konin promocję sportu, apelujemy do włodarzy miasta, radnych o interwencję w tej sprawie."

Prezydent Miasta Konina, Piotr Korytkowski w odpowiedzi na apel organizatorów Marszu Tolerancji: " Nie ma mojej zgody na sianie nienawiści, na dzielenie ludzi. Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT. Określenie ideologia LGBT została wymyślona przez obecną władzę. Obecna władza szuka nam „wroga”. Każdy człowiek ma prawo do wolności, którą gwarantuje nam Konstytucja RP. Konin jest miastem przyjaznym dla wszystkich, niezależnie od orientacji seksualnej, wyznawanej wiary, czy też jej braku. Wzajemny szacunek, akceptacja, tolerancja powinny cechować każdego człowieka. Jesteśmy różni, jesteśmy równi."

Komentarze są wyłączone.