Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Klasy mundurowe w Spartakiadzie Sportowo-Obronnej.

Klasy mundurowe w Spartakiadzie Sportowo-Obronnej.

Stowarzyszenie „Kopernik” i Zespół Szkół im. M.  Kopernika są organizatorami Spartakiady Sportowo-Obronnej Klas Mundurowych, która odbyła się 29 września w Zespole Szkół im. M. Kopernika.

W zawodach uczestniczyło 11 zespołów z Konina, Kleczewa, Kościelca i Sompolna. Łącznie wystartowało ponad czterdziestu zawodników. Podczas Spartakiady młodzież rywalizowała ze sobą w pięciu konkurencjach:
- strzelanie z KBKS
- strzelanie z karabinu pneumatycznego
- rzut granatem
- biegi na 100 m.
- biegi na 1000 m.

Każdy z uczestników dostał upominek w postaci pakietu startowego (plecak, koszulka, książka, notes i długopis), a zwycięzcy poszczególnych kategorii oprócz tego otrzymali dyplomy, medale, puchary oraz upominki (słuchawki komputerowe i pendrive).
Podczas Spartakiady młodzież uczestniczyła również w warsztatach taktyczno-obronnych, pierwszej pomocy przedmedycznej i samoobrony.
W trakcie uroczystości została także wręczona statuetka uznania od Stowarzyszenia „Kopernik” dla Pani Agnieszki Komicz-Muszyńskiej za wkład i rozwój organizacji.

Partnerami przedsięwzięcia była Liga Obrony Kraju, WKU w Koninie, Wojska Obrony Terytorialnej i Starostwo Powiatowe w Koninie.
Projekt Spartakiady był współfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

 

 

 

 

źródło/zdj:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.