Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

„Kleistość” w CKiS Wieża Ciśnień.

Galeria CKiS Wieża Ciśnień, zaprasza na słuchowisko „Kleistość”. Projekt „Kleistość” powstał w ramach VI. edycji Festiwalu Słuchowisk we współpracy z PCSS i PSNC Future Labs. Wydarzenie odbędzie się 17 lutego o godzinie 18.00.

Projekt będzie nie tylko do wysłuchania, ale także do zobaczenia – dzięki wizualizacjom. Swój przyjazd zapowiedzieli reżyserka i autorka scenariusza Anna Szamotuła, twórca muzyki Jan Skorupa, a także Paweł Sołoducha, odpowiedzialny za animacje video. Tym samym będzie więc okazja do spotkania i rozmowy z artystami. Słuchowisko było prezentowane do tej pory tylko raz, zatem jest to nie lada gratka dla zainteresowanych tą formą przekazu.

W krainie, w której czas nie istnieje, bo z punktu widzenia kosmosu nie ma czasu, a dno i metr mułu stanowi krajobraz dominujący, przetrwał świat mitycznych istot, pół-ludzi, pół-ryb. Prowadzą żywot pełen lęku, gdyż władzę nad nimi sprawuje groźny Posejdon, panuje cenzura, a oni są wykorzystywani do ciężkiej pracy. Trytoni i syreny zostali obdarzeni całą wiedzą świata, lecz zostali pozbawieni wieku, a ich życie jest dopasowane do czasów aktualnie rozgrywających się w świecie ludzi. Dlatego też koniunkturalnie zajmują się tworzeniem „kontentu pod Internet”. Na powierzchni wszystko wygląda normalnie, wręcz nudnawo, Posejdon nie obawia się zdemaskowania, bo „publiczność kocha kontent mitologiczny”. Co się stanie, gdy na jaw wyjdzie awaria systemu?

Scenariusz i reżyseria: Anna Szamotuła
Muzyka: Jan Skorupa
Animacja video: Paweł Sołoducha
Obsada: Oliwia Nazimek, Martyna Zaremba, Gabriela Frycz, Mariusz Adamski, Jakub Papuga, Michał Kocurek, Edgar Hein

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w Wieży Ciśnień w dniu wydarzenia.

 

 

ckis.konin.pl

Komentarze są wyłączone.