Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Kolejny etap prac remontowych na moście Bernardynka.

Prace przy przebudowie mostu Bernardynka nad Kanałem Ślesińskim, płynnie postępują. Budowlańcy przygotowują się do wylania płyty nośnej nowego mostu.

Pracownicy ułożyli już specjalną konstrukcję, która będzie podtrzymywać płytę. Kończą zbrojenia oraz szalunki. Po wylaniu i wyschnięciu płyty przystąpią do podobnych prac na przyczółkach. Ruch pieszych nie został wyłączony i odbywa się bez zakłóceń.

Umowa pomiędzy Wojewodą Wielkopolskim a Prezydentem Miasta Konina o dofinansowanie remontu mostu w Bernardynce, została podpisana 9 listopada 2020 r.
Prace rozpoczęły się w styczniu i mają się zakończyć we wrześniu tego roku. Pracownicy gdańskiej firmy Polwar przystąpili do demontażu elementów mostu nad kanałem. Przy użyciu ciężkiego sprzętu rozbierane są poszczególne jego fragmenty, a powstały gruz spada na specjalne pontony, które zostały ustawione pod mostem. Nic więc nie wpada do wody, a gruz wywożony jest na wskazane przez inwestora miejsce.

Wartość inwestycji to 6 209 610,68 złotych, w tym dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 60% - 3 725 766,41 złotych.

 

 

 

 

 

źródło/zdj:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.