Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Koncentrator tlenu dla Hospicjum w Licheniu.

Koncentrator tlenu dla Hospicjum w Licheniu.

Fundacja Spem Donare NZOZ Licheń otrzymała dzisiaj, 8 stycznia z rąk Starosty Stanisława Bielika przenośny koncentrator tlenu, który służyć będzie cierpiącym na schorzenia układu oddechowego, układu krążenia oraz choroby onkologiczne.

Fundacja Spem Donare NZOZ Licheń z Oddziałem Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego zwróciła się 3 grudnia 2020 roku, do Starosty Konińskiego z prośbą o wsparcie swojej działalności w zakresie świadczenia opieki w prowadzonym hospicjum. We wniosku zwrócono uwagę na potrzebę wyposażenia hospicjum w odpowiedniej jakości sprzęt do podawania podopiecznym tlenu. Zarząd Powiatu Konińskiego przychylił się do wniosku i uchwałą z 29 grudnia 2020 roku przekazał na rzecz Spem Donare NZOZ Licheń koncentrator tlenu marki Philips Everflo IKK. Wysokiej jakości sprzęt medyczny kupiony ze środków własnych powiatu za kwotę 4 500 zł służyć będzie w Hospicjum w Licheniu do dostarczania dodatkowego tlenu osobom wymagającym terapii tlenowej, zwłaszcza pacjentom cierpiącym na schorzenia układu oddechowego, w tym SARS-CoV-2, układu krążenia oraz choroby onkologiczne.

Starosta Koniński Stanisław Bielik w imieniu zarządu powiatu, przekazał na rzecz hospicjum przenośny koncentrator tlenu. Sprzęt odebrały 8 stycznia w starostwie Katarzyna Muzykiewicz, Dyrektor Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu i Urszula Kulig, Pełnomocnik ds. Administracji i Wolontariatu.

 

 

 

 

 

źródło/zdj:powiat.konin.pl

Komentarze są wyłączone.