Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Konin lubi książki 8: Jarosław Kurski

Miasto Konin i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie zapraszają na spotkanie autorskie z dziennikarzem i autorem książek Jarosławem Kurskim. Spotkanie odbędzie się 3 listopada o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej MBP. Poprowadzi je Iwona Krzyżak- dziennikarka z portalu LM. Spotkanie tłumaczone będzie na polski język migowy.
Podczas spotkania będzie można się w zaopatrzyć w „Dziady i dybuki” Jarosława Kurskiego i uzyskać autograf autora.

Jarosław Kurski przez lata rekonstruował prawdę o swojej rodzinie, celowo wypieraną i pomijaną przez innych, w tym przez jego ukochaną matkę. Efektem zdumiewającego, pełnego zawirowań śledztwa historycznego są dzieje rodu rozsianego od Ukrainy po Brazylię i od Wielkiej Brytanii po Australię, z miejscem urodzenia autora - Gdańskiem, w samym sercu. Legendę łatwo przyswoić
z prawdą żyć na ogół trudniej.

Jarosław Kurski - urodzony w Gdańsku w 1963 roku, prawnik, dziennikarz, pisarz, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej".
Należał do opozycyjnego Ruchu Młodej Polski. Był członkiem redakcji „Solidarności”, podziemnego pisma Regionu Gdańskiego, którego pierwszy numer ukazał się w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku. Aresztowany w stanie wojennym. Pracował dla hiszpańskiej agencji prasowej EFE i w „Tygodniku Gdańskim”. Był rzecznikiem prasowym Lecha Wałęsy. W sprzeciwie wobec wojny na górze zrezygnował z pracy. Opublikował „Wodza”, polityczny portret przewodniczącego związku na tle wydarzeń. Od stycznia 1991 roku publicysta „Wyborczej”, a od 2006 roku jej wicenaczelny. Prowadził rozmowy polityczne w Polsacie, TVP i TOK FM. Autor esejów o Raymondzie Aronie „Pokój z widokiem na historię” i biografii „Jan Nowak-Jeziorański. Kurier wolności”. Odznaczony Krzyżem Orderu Odrodzenia Polski i Orderem Francuskiej Legii Honorowej.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu KBO „Konin lubi książki 8”
Wstęp wolny

Komentarze są wyłączone.