Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

„Konin lubi książki”- spotkanie z Arturem Andrusem.

„Konin lubi książki”- spotkanie z Arturem Andrusem.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie odbyło się w czwartek 17 września spotkanie autorskie z Arturem Andrusem, w ramach akcji „Konin lubi książki”.

„Konin lubi książki” to cykliczne spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie, finansowane z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Czwartkowe spotkanie należało do Artura Andrusa, dziennikarza, pisarza, piosenkarza, prezentera radiowego
i telewizyjnego, poety, autora tekstów piosenek, artysty kabaretowego.

Monika Kosińska,inicjatorka spotkań autorskich: " Od pięciu lat udaje nam się skutecznie pozyskiwać głosy mieszkańców w wyborach w ramach KBO na te spotkania. Dzięki temu możemy brać udział w również do głosowania na projekt „Konin lubi książki”
w tegorocznej edycji KBO.

Artur Andrus opowiadał o swej pracy zawodowej w radiu ale także na scenie i w telewizji. Mówił o czasach dzieciństwa i studiów. Opowiadał również o współpracy z Marią Czubaszek, Wojciechem Karolakiem, Wojciechem Młynarskim czy Stefanią Grodzieńską. Przyznał, że gustuje w lokalnych gazetach: "Znajduje się w nich takie rzeczy, których nie ma w gazetach centralnych. Niektórym takim centralnym gazetom wydaje się, że opisują prawdziwe życie, a to nieprawda. Prawdziwe życie jest w małej miejscowości, dlatego
lubię takie gazety i wyłapywać z nich takie rzeczy, których bym gdzie indziej nie spotkał". Informacja z lokalnej gazety zainspirowała autora do napisania książki "Antylopa z Podbeskidzia”, która ukaże się wiosną.

Gość zaśpiewał i wyrecytował kilka swoich utworów i zachęcał do głosowania na projekty biblioteki w Konińskim Budżecie Obywatelskim.

Komentarze są wyłączone.