Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Konin lubi książki z Tomaszem Sekielskim.

Konin lubi książki z Tomaszem Sekielskim.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, Miasto Konin oraz Koniński Dom Kultury zapraszają na spotkanie z Tomaszem Sekielskim, które odbędzie 13 października o godzinie 17.00 w Konińskim Domu Kultury. Wydarzenie nastąpi w ramach projektu Konińskiego Budżetu Obywatelskiego „Konin Lubi Książki 6”.

Tomasz Sekielski - dziennikarz, twórca filmów dokumentalnych i prozaik. Jest autorem reportaży i powieściowych thrillerów z gatunku political fiction. Należy do nich  „Sejf „oraz dwie dalsze części: „Obraz kontrolny”, „Sejf 3 Gniazdo kruka” oraz thrillery „Zapach Suszy" i "Smak suszy”.
W swoim dorobku ma również książki publicystyczne, między innymi: „Piękna dwudziestoletnia. 12 rozmów o wolnej Polsce”.
Wraz z bratem, producentem Markiem Sekielskim, stworzył filmy dokumentalne: „Tylko nie mów nikomu „oraz „Zabawa w chowanego”.

Stworzył takie programy jak „Teraz My!”, „Czarno na białym”, czy „Po prostu”. W swoich filmach dokumentalnych opowiadał m.in. o morderstwie Litwinienki, kartelach narkotykowych w Meksyku, problemach żołnierzy walczących na froncie na
Ukrainie, obozach dla uchodźców (Calais) czy terroryzmie. Relacjonował przebieg wojny w Kosowie, był sprawozdawcą z zatonięcia rosyjskiego okrętu Kursk, relacjonował działanie komisji śledczej w sprawie tzw. „afery Rywina”.

Spotkanie poprowadzi Iwona Krzyżak.

Darmowe wejściówki dostępne będą od 4 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych oraz w kasie Konińskiego Domu Kultury. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupu książek i uzyskania autografu autora.

 

Komentarze są wyłączone.