Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Konin otrzymał ponad 9,5 miliona złotych na projekty mieszkaniowe.

Konin otrzymał ponad 9,5 miliona złotych na projekty mieszkaniowe.

Miasto Konin otrzymało ponad 9,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Środki te zostaną przeznaczone na projekty mieszkaniowe w mieście.

Na cztery projekty przeznaczono 6,5 miliona złotych.
Są to: „Budowa trzech budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ul. Szarych Szeregów”, „Budowa budynku mieszkalnego - Dom Seniora”, „Budowa budynku mieszkalnego przy ul. Obrońców Westerplatte”, „Rewitalizacja Starówki -Budowa budynków mieszkalnych pomiędzy ul. Wodną i Grunwaldzką”.
Łączna wartość tych inwestycji to ponad 65 milionów złotych, w tym 5,7 miliona to wkład własny miasta. Największą część sfinansuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Za rok do użytku mają zostać oddane budynki przy Szarych Szeregów. Realizacja pozostałych ma się zacząć w pierwszym kwartale przyszłego roku, zakończyć w 2023 roku.

Na piąty projekt miasto dostało dofinansowanie około 3 milionów złotych, ze Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Plany dotyczą budowy mieszkań w różnych systemach: na wynajem, a także z wersją dojścia do własności.

Paweł Adamów, Zastępca Prezydenta Konina ds. Gospodarczych:
„Aktywna polityka mieszkaniowa jest najważniejszym sposobem walki z wyludnianiem się miasta. Firmy, które zdecydowały się zainwestować w naszym mieście sygnalizują wzmożoną potrzebę poszerzenia oferty mieszkaniowej dla ich pracowników.”

 

 

 

źródło:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.