Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Konin szuka pamiątek z Powstania Wielkopolskiego.

Radna Emilia Wasielewska jest inicjatorką akcji “Powstanie Wielkopolskie - podziel się historią w Koninie”. Celem przedsięwzięcia jest zgromadzenie pamiątek z okresu Powstania Wielkopolskiego.

Pamiątki w postaci fotografii, dokumentów rodzinnych, map, broni powstańczej, pocztówek i rycin stanowią cenne źródło edukacji dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Radna Emilia Wasielewska:
„Chcielibyśmy zaprosić mieszkanki i mieszkańców naszego regionu, by podzielili się swoimi historiami i pamiątkami z okresu Powstania Wielkopolskiego, które moglibyśmy pokazać szerszemu gronu. Powstanie Wielkopolskie zasługuje na szerszą promocję na Ziemi Konińskiej. Wierzymy, że wspólnie z mieszkańcami uda się stworzyć wystawę.”

Osoby zainteresowane przekazaniem lub wypożyczeniem pamiątek mogą zgłaszać się osobiście do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie (ul. Dworcowa 13) bądź kontaktować się mailowo z radną Emilią Wasielewską: e.wasielewska.emilia@gmail.com

„Powstanie Wielkopolskie - podziel się historią w Koninie” jest wspólną akcją radnej Emilii Wasielewskiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej, Muzeum Okręgowego w Koninie oraz Miasta Konina.

 

 

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.