Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Konińscy policjanci otrzymali podziękowania od MSWiA.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, podziękował funkcjonariuszom konińskiej policji za najwyższe poświęcenie podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Podziękowania  Ministra  Spraw Wewnętrznych i Administracji, dotyczą sprawy z dnia 20 lipca 2020 roku. Podczas pełnienia służby sierż. szt.  Gerard Oliwa oraz sierż. szt. Przemysław Piasecki zostali potrąceni w trakcie próby zatrzymania srebrnego mercedesa. Pomimo odniesionych ran, dalej kontynuowali pościg i po chwili zatrzymali 36-letniego kierowcę.

„W dowód uznania, za gotowość do najwyższych poświęceń podczas wykonywania obowiązków służbowych, składam na Pana ręce podziękowania wraz z pamiątkowym grawertonem. Bardzo żałuję, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną i związane z nią obostrzenia nie mogę zrobić tego osobiście, tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Zapewniam jednak, że jako Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wspieram każdego funkcjonariusza, który z narażeniem własnego życia stoi na straży bezpieczeństwa publicznego. Składam Panu wyrazy najwyższego uznania i szacunku”.

Podziękowania Ministra na ręce policjantów przekazał Komendant Miejski Policji w Koninie podinsp. Mariusz Jaworski, który również gratulował poświęcenia podczas wykonywania obowiązków służbowych.

 

 

 

 

 

źródło/zdj: konin.policja.gov.pl

Komentarze są wyłączone.