Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Konińska Karta Mieszkańca.

Prezydent Konina Piotr Korytkowski przestawi 2 lutego Radzie Miasta propozycję regulamin i wstępny pakiet ulg Konińskiej Karty Mieszkańca.

Prezydent chce, by KKM zaczęła funkcjonować w pierwszym półroczu tego roku, być może już w maju. Dzięki niej mieszkańcy Konina będą mogli korzystać ze specjalnych ulg, np. tańsze paliwo, niższe ceny biletów do kina, na baseny czy na przejazdy komunikacją miejską.
Karta będzie wydawane bezpłatnie. Otrzyma ją osoba pełnoletnia, która spełnia jeden z następujących warunków: jest zameldowana w Koninie na pobyt stały lub czasowy, lub też rozlicza podatek PIT w miejscowym Urzędzie Skarbowym, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie Konina.

Prezydent Konina Piotr Korytkowski:
„Ustanawiając kartę, chcemy wyróżnić naszych mieszkańców. Dać im pakiet korzyści wynikających z tego, że są stąd i dokładają się do funkcjonowania miasta. Nasz program ma poprawić jakość życia koninian i być czynnikiem wzmacniającym tożsamość lokalną”.

Zastępca Prezydenta ds. gospodarczych Paweł Adamów:
„Rada Miasta uchwali cały pakiet uchwał - zostaną podane szczegóły dotyczące zniżek. My je mamy wstępnie przygotowane, znaczna część jest w kompetencjach prezydenta w formie zarządzenia i bezpośrednio spółek, które zadeklarowały takie ulgi, ale niektóre – jak np. taryfa biletowa - zależą od uchwały Rady Miasta”.

Osoba uprawniona do otrzymania karty będzie mogła wnioskować o wydanie karty w imieniu dzieci. Żeby otrzymać kartę, trzeba będzie złożyć wniosek o Pakiet Mieszkańca. Karta będzie dostępna w formie tradycyjnej, plastikowej i w postaci aplikacji.

 

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.