Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Koniński projekt w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2022.

W drugim etapie ogólnopolskiego konkursu Top Inwestycje Komunalne 2022 znalazła się nowoczesna zabudowa MTBS, która w ciągu kilku lat wyrosła w miejscu starej bazy autobusowej na Starówce.

Zgłoszony przez Konin projekt to inwestycja wieloetapowa. Dzięki niej na terenie, gdzie kiedyś była baza PKS, dworzec autobusowy i punkty handlowo-usługowe powstały nowoczesne budynki z mieszkaniami MTBS,  lokalami użytkowymi, parkingami, zielenią, placami zabaw. Łącznie to ponad 200 mieszkań w siedmiu blokach. 14 lutego tego roku oddano do użytku ostatnie z nich i tym samym zakończono zagospodarowywanie tej części miasta.

Organizatorzy konkursu:
„ Celem konkursu Top Inwestycje Komunalne jest prezentacja skali inwestycji realizowanych przez samorządy i spółki komunalne oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Chcemy w ten sposób docenić tych, którzy dzięki śmiałym decyzjom inwestycyjnym stają się liderami środowiska, wyznaczają trendy”.

Miasto Konin jest w gronie 25 miast rywalizujących o jak najlepsze miejsca w konkursie Portalu Samorządowego. Swoich faworytów osobno wskażą kapituła oraz internauci, których prosimy o  głosy. Opis naszej inwestycji można znaleźć tutaj: https://bit.ly/3JcOsUC

Do drugiej fazy konkursu, prócz Konina, przeszły projekty zgłoszone przez: Olsztyn, Lublin, Leszno, Opole, Będzin, Łódź, Tychy, Bydgoszcz, Krosno, Lubliniec, Podkowa Leśna, Wólka, Piastów, Elbląg, Katowice, Sanok, Płock, Jawor, Wąbrzeźno, Bielsko-Biała, Ustka, Strzelce Opolskie. Zwycięzcy zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się 25-27 kwietnia 2022 roku w Katowicach.

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.