Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Koniński szpital z dotacją100 tysięcy złotych.

Koniński szpital z dotacją100 tysięcy złotych.

Powiat Koniński przekazał  Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Koninie dotację na inwestycję związaną z instalacją poczty pneumatycznej.

Umowę na dofinansowanie poczty pneumatycznej dla szpitala podpisano w Starostwie Powiatowym 22 czerwca. Dyrektor szpitala, Leszek Sobieski podkreślał, że to niezwykle istotna dla placówki inwestycja.

Stanisław Bielik, starosta koniński:
„Mogę tylko wyrazić swoje zadowolenie, że po raz kolejny znaleźliśmy środki w budżecie powiatu, by po raz kolejny wesprzeć szpital. Zawsze ten rodzaj pomocy na konkretne zadanie jest doceniany, tym bardziej cieszy, kiedy spełniają one swój ważny cel, przede wszystkim społeczny. W czasie epidemii poczta pneumatyczna jest szczególnie potrzebna, bo pracownicy nie muszą się już przemieszczać z jednego miejsca w drugie. To w jakiś sposób ogranicza kontakty i możliwość zakażenia, a jednocześnie ułatwia pracę. Patrząc z tego społecznego punktu widzenia, jest to bardzo ważne. Cieszę się, że taki cel uzyskujemy przez tę niewielką kwotę 100 tysięcy, biorąc pod uwagę jakie szpital ma koszty i potrzeby finansowe.”

Poczta pneumatyczna to system rur służący do przesyłania dokumentów, leków czy materiału biologicznego. Pozwala ona na poprawę jakości pracy personelu medycznego, a co za tym idzie podnosi jakość usług w dbałości o zdrowie pacjentów. W tym roku z przekazanych środków rozbudowana zostanie stacja do oddziału nefrologicznego, a być może do oddziału zakaźnego.

W spotkaniu wzięli także udział: wicestarosta Władysław Kocaj, Radzisław Kozłowski – skarbnik oraz  Maria Wróbel – radna powiatowa oraz naczelna pielęgniarka, która od samego początku wspiera inicjatywę dofinansowywania poczty pneumatycznej dla konińskiego szpitala.

 

 

 

źródło:powiat.konin.pl

Komentarze są wyłączone.