Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Koniński Teatr Tańca – „Wieczór choreografów”.

Koniński Teatr Tańca, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury, wystawił w niedzielę 19 grudnia spektakl „Wieczór choreografów”.

Spektakl był zwieńczeniem współpracy nawiązanej przez konińskie tancerki Katarzynę Łapaj i Agnieszkę Łapaj-Lewandowską z artystkami z Cypru, nawiązanej w… Szwecji, w ramach międzynarodowego projektu i współpracy z Uniwersytetem w Nikozji na Cyprze. Zaprezentowano zupełnie nowe choreografie tancerek z Cypru oraz fragmenty znanych już wcześniej spektakli KTT. Wzbogacił go wideo-taniec w realizacji Bartosza Furmaniaka, który sfotografował także konińskie tancerki w nietypowych plenerach, na dachach kilku budynków w naszym mieście.
W niedzielę w Oskardzie członkowie KTT zaprezentowali spektakle i ich fragmenty: „Otwarcie”, „Dowód bardzo osobisty” w choreografii Katarzyny Łapaj, „Usłane balonami” w choreografii Kingi Furmaniak oraz premierowe „Kapo an” – Agnieszki Łapaj-Lewandowskiej i w choreografek z Cypru Marii Chrysostomou i Avgustiny Triarou - ”Telarh” i „Ev biarkeia”.

Muzykę do wystawianych scen tanecznych napisali dwaj perkusiści z Konina, absolwenci konińskiej PSM im. Ignacego J. Paderewskiego – Kajetan Pilarski, który sam wykonywał je na żywo oraz Hubert Kulig-stypendysta Prezydenta Miasta Konina.

 

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.