Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Koperta, która może uratować życie.

Koperta, która może uratować życie.

Na Facebooku konińskiej Platformy Obywatelskiej pojawiła się informacja o „Kopercie Życia”, która powinna być w każdym domu, w którym mieszkają osoby starsze lub przewlekle chore.

„Koperta Życia, to pakiet materiałów dedykowanych dla seniorów, które mają zwiększyć bezpieczeństwo ochrony ich życia i zdrowia zapewniając szybki dostęp służbom ratowniczym do informacji medycznej.”

W pakiecie znajduje się specjalna karta informacyjna, którą należy uzupełnić o swoje dane osobowe, przebyte i aktualne choroby oraz spis przyjmowanych leków. Ma to zapewnić szybki dostęp służbom ratowniczym do informacji medycznej. Zdarza się, że  lekarz ma tylko kilka minut, dlatego tak cenne jest szybkie uzyskanie przez niego informacji zawartych w karcie informacyjnej.

INSTRUKCJA OBSŁUGI
- Specjalną kartę informacyjną zawartą w pakiecie należy uzupełnić o swoje dane osobowe, kontakt do najbliższych osób, które miałyby zostać powiadomione przez służby w przypadku zagrożenia życia. Dodatkowo cennymi informacjami dla lekarza i służb medycznych będzie wskazanie przyjmowanych leków, przebytych chorób oraz ewentualnych alergii.
- Wypełniony formularz umieścić w lodówce lub widocznym miejscu oznaczając je magnesem lub naklejką z pakietu.

„Koperty Życia” są materiałami darmowymi. Będą rozdawane seniorom i osobom zainteresowanym w sobotę 30 stycznia w godzinach . 9:30-10:30 na Targowisku Miejskim przy ul. 11 Listopada oraz na parkingu przed Intermarche w Chorzniu.

Pakiet można również odebrać w Biurze Poselskim Posła PO Tomasza Piotra Nowaka przy ul. Spółdzielców 3/114 w Koninie .
Formularz do wypełnienia znajdziesz
=> TUTAJ <=

 

 

 

facebook.com/KoninPO

 

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.