Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Koronawirus w Szkole Podstawowej w Licheniu.

Koronawirus w Szkole Podstawowej w Licheniu.

Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Sucharskiego w Licheniu Starym przechodzi na zdalne nauczanie. Powodem jest pozytywny wynik na obecność SARS-CoV-2 u jednej z nauczycielek.

Dyrektor szkoły, Ewa Szabelska na fecebooku umiesciłanastępującą informację:

"Szanowni Rodzice,
W związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 u jednej z
nauczycielek, po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Koninie, zawieszone zostają zajęcia stacjonarne we wszystkich klasach od 16.09.2020 do 21.09.2020 włącznie. Zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym
według dotychczasowego planu.
Uczniowie klas 5-8 wraz z rodzinami zamieszkującymi w jednym gospodarstwie domowym pozostają w kwarantannie do poniedziałku 21.09.2020 do północy. Tę informację każdy z rodziców otrzyma także telefonicznie od pracownika Sanepidu.
Uczniowie klas 1-4 oraz dzieci z zerówek i ich rodziny nie podlegają kwarantannie, ponieważ nie miały bezpośredniego kontaktu z nauczycielką mającą pozytywny wynik testu."

Dyrektor konińskiego sanepidu Agnieszka Dybała-Kamińska poinformowała, że zakażona nauczycielka brała udział w Radzie Pedagogicznej. Nie miała ona natomiast kontaktu ze wszystkimi uczniami w szkole.
Nie wiadomo, jak doszło do zakażenia u nauczycielki. Kiedy pojawiły się pierwsze objawy, lekarz rodzinny skierował ją na badania w kierunku COVID-19. Test wyszedł pozytywny.

W sumie na kwarantannie przebywa 107 osób. Pomagają im strażacy z OSP w Licheniu Starym

 

 

źródło.facebook.com/sp.lichen

Komentarze są wyłączone.