Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Kuba Badach z koncertem „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”

Kuba Badach z koncertem „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”

Nowy rok kulturalny w Koninie rozpocznie się koncertem „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny” w wykonaniu Kuby Badacha z zespołem. W tym roku przypada 30. rocznica śmierci Andrzeja Zauchy.

Inauguracja roku kulturalnego odbędzie się 24 września o godz. 18.00 w auli im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Koninie. Bilety kosztują 20 zł i będą do nabycia od 1 września w Konińskim Domu Kultury.
Uroczystość rozpocznie minirecital tegorocznych stypendystów, następnie Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski wręczy stypendium artystyczne i nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W ten sposób uhonorowane zostaną osoby szczególnie kreatywne, które wyróżniły się swoją działalnością w minionym roku.

Zwieńczeniem spotkania będzie wspaniały koncert Kuby Badacha z zespołem w repertuarze Andrzeja Zauchy. W ten sposób Miasto Konin włącza się w obchody 30.rocznicy śmierci krakowskiego artysty, która przypada 10 października. Podczas koncertu zabrzmią autorskie aranżacje Jacka Piskorza i Kuby Badacha. Materiał prezentowany podczas koncertu został wydany na płycie Kuby Badacha „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, która w 2013 roku otrzymała status „Złotej Płyty”.

Kuba Badach:
„To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory…”

 

 

 

 

,

Komentarze są wyłączone.