Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Likwidują szkołę w gminie Ślesin.

Likwidują szkołę w gminie Ślesin.

Rozpoczęła się procedura likwidacji szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi w Piotrkowicach w gminie Ślesin z powodu małej ilości uczniów w placówce. Przeciwko likwidacji protestują rodzice, którzy spotkali się w sobotę, 9 stycznia z burmistrzem. Nic nie jest jeszcze przesądzone.

Jak tłumaczył protestującym rodzicom burmistrz Mariusz Zaborowski, przez 3 miesiące władze gminy przyglądały się działaniu szkoły, do której uczęszcza 53 uczniów oraz 15 dzieci w wieku przedszkolnym, ale ponad 60 uczniów mieszkających w rejonie szkoły uczy się w innych placówkach, stąd pomysł na likwidację. Zgodzili się na to radni podczas prac w komisjach, ale ostateczna decyzja musi być skonsultowana ze związkami zawodowymi oraz kuratorium. Rodzice również chcą uczestniczyć w procedurze i mają pretensję, że nie zostali o niej wcześniej poinformowani.

Burmistrz przekonywał zebranych, że nauka w klasach liczących dwóch, trzech, czy nawet siedmiu uczniów nie jest dla nich korzystna, zapraszał też do zwiedzenia szkoły w Ślesinie, aby przekonać, że dzieci będą miały dobre warunki edukacji, oczywiście po złagodzeniu rygorów sanitarnych.

Po dwóch godzinach wymiany argumentów protestujący umówili się na spotkanie z wszystkimi radnymi w przyszłym tygodniu. Decyzję o ewentualnej likwidacji placówki radni muszą podjąć do końca lutego.

Komentarze są wyłączone.