Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Malanów walczy z COVID-19. Jest mobilne centrum wymazowe.

Malanów walczy z COVID-19. Jest mobilne centrum wymazowe.

Ze względu na ognisko koronawirusa w zakładach Sun Garden w Malanowie, w dniach 30 czerwca-3 lipca powołano mobilny punkt pobrań COVID-19.

Mając na uwadze trudną sytuację w zakładzie Sun Garden w Malanowie, Wojewoda Wielkopolski złożył wniosek o mobilne centrum pobrań wymazów.
W dniach 30 czerwca i 1 lipca przebadani będą tylko pracownicy firmy Sun Garden. 2 i 3 lipca na wymaz mogą zgłaszać się mieszkańcy powiatu tureckiego i sąsiadujących powiatów. Pobrane próbki przekazywane będą do laboratorium i poddawane badaniom na obecność COVID-19. Wymazy są pobierane codziennie w godzinach 10.00 – 19.00 (w piątek tylko do godziny14.00). Testy są
bezpłatne.
Próbki pobierają żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Centrum badań jest podzielone na dwie ścieżki: dla pieszych - walk-thru oraz osób znajdujących się w samochodzie - drive-thru.
Punkt badań usytuowany jest na parkingu przez zakładem Sun Garden w Malanowie (ulica Turecka 36). Na placu stworzonych jest pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania.
Zaleca się wcześniejszą rejestrację w sanepidzie pod numerem 61 65 68 075.

1 lipca o godzinie16.00 w Urzędzie Gminy w Malanowie odbędzie się konferencja prasowa. Udział w niej wezmą: Wojewoda Wielkopolski, Wojska Obrony Terytorialnej, przedstawiciele sanepidu i lokalni samorządowcy.

 

 

fot.malanow.pl

 

Komentarze są wyłączone.