Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Masowe szczepienia w Koninie.

Masowe szczepienia w Koninie.

Miasto Konin chce zorganizować trzy punkty szczepień masowych.

Organizacją miejsc zajmuje się Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego. Prezydent Konina Piotr Korytkowski, zgłosił Wojewodzie Wielkopolskiemu następujące lokalizacje: dwa punkty w budynkach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Szpitalnej i przy ul. Wyszyńskiego oraz "zieloną halę" MOSiR przy ul. Popiełuszki.

Prezydent Piotr Korytkowski:
„Wszystkie miejsca są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Dziennie w sumie powinny obsłużyć około 1.000 osób. Chciałbym, żebyśmy w przyszłym tygodniu zameldowali wojewodzie pełną gotowość do działania.”

Kierownik Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Koninie, Paweł Figurski:
„W tej chwili kompletowane jest niezbędne wyposażenie punktów. Trzeba kupić m.in.: chłodziarki do szczepionek, parawany,  sprzęt przeciwwstrząsowy, środki ochrony osobistej, a także przewieźć stoły, krzesła, komputery. W hali w Morzysławiu pacjentów mają przyjmować cztery zespoły medyczne, w każdym z dwóch punktów w  szpitalu po dwa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wówczas masowe szczepienia powinny się rozpocząć w drugiej połowie kwietnia. Z trzech punktów szczepień będą mogli korzystać mieszkańcy w wieku 18-60 lat i ci, którzy do tej pory nie zostali zaszczepieni.”

Miasto Konin nie prowadzi rejestracji osób zgłaszających się na szczepienia, nie odpowiada też za dostawy szczepionek.

 

 

 

źródło:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.