Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Michał Rusinek w Koninie.

Były sekretarz Wisławy Szymborskiej przyjedzie do Konina.

Spotkanie autorskie z pisarzem odbędzie się 13 czerwca o godzinie 18.00 w sali Konferencyjnej MBP w Koninie ul. Dworcowa 13. To kolejne wydarzenie w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego ”Konin lubi książki 7”, które poprowadzi Iwona Krzyżak.

Wstęp na spotkanie jest wolny, chociaż obowiązywać będą wejściówki, które będą do odbioru w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych. Spotkanie będzie również transmitowane przez konto MBP na Facebooku.

Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupu książek i uzyskania autografu autora.

Michał Rusinek przyjedzie na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie i Miasta Konin.

Michał Rusinek urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację. Jest profesorem na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku. Jest członkiem Rady Języka Polskiego PAN.

Komentarze są wyłączone.