Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

„Można panikować”

W sali kinowej w Centrum Kultury i Sztuki „Oskard” odbyła się projekcja filmu w reżyserii Jonathana L. Ramseya  „Można panikować”, połączona z dyskusją organizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Konina.

Film opowiadał o działalności geofizyka wydziału fizyki Instytutu Warszawskiego, profesora Szymona Malinowskiego. Pokazywał nie tylko naukowe spojrzenie na globalne ocieplenie, ale także walkę o to, aby zostać usłyszanym i trafić do drugiego człowieka. Po obejrzanym dokumencie wszyscy zebrani mieli okazję wziąć udział w dyskusji z prof. Malinowskim oraz Agatą Kuźmińską, założycielką Instytutu Zielonej Przyszłości, edukatorką ekologiczną w Koninie. Rozmowa została poprowadzona przez Zofię Wójcik - inicjatorkę wydarzenia i jedną z radnych MRMu.

Blanka Hardek, radna Młodzieżowej Rady Miasta:
„Naszym głównym celem było szerzenie świadomości - nie tylko na temat zagrożenia, jakim jest zmiana klimatu, ale także tego, jak nasze nawyki i pozornie nieszkodliwe zachowania przyczyniają się do zwiększenia katastrofy klimatycznej oraz pogłębienia ignorancji ze strony społeczeństwa. Jednocześnie chcieliśmy pokazać, że istnieje sposób na zmniejszenie swojego śladu węglowego poprzez stosunkowo niewielkie zmiany. Najważniejszą rzeczą, która wybrzmiała podczas rozmów z gośćmi była konieczność zaprzestania konsumpcyjnego trybu życia, który polega na ciągłym kupowaniu rzeczy w rzeczywistości nam zbędnych”.

Na koniec odbyła się III oficjalna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Konina, podczas której powitano nową radną reprezentującą Szkołę Podstawową nr 7 w Koninie, Zofię Bronowicką.

 

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.