Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

MTBS oddało do użytku 100 mieszkań.

Oficjalne oddanie do użytku 100 nowych mieszkań przez MTBS odbyło się 14 lutego 2022 roku. Część lokatorów otrzymała klucze od prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego.

Mieszkania wybudowano na placu po byłej bazie PKS. Znajdują się przy ul. Kościelnej 8, 10 oraz przy Szarych Szeregów 2F. Mają powierzchnię od 31 do 66 m². Do każdego z nich przynależna jest komórka lokatorska położona na tej samej kondygnacji. Najemcy mają możliwość skorzystania również ze wspólnych pomieszczeń przeznaczonych do przechowywania wózków i rowerów. Mieszkania zostały przygotowane tak, by można się było do nich od razu wprowadzać. Jak poinformował prezes zarządu MTBS Marek Libertowski, dla mieszkańców z rządowego programu pozyskano dopłaty do czynszu.

Wokół bloku znajduje się parking oraz ścieżki pieszo-jezdne. W centralnym punkcie dziedzińca znajduje się plac zabaw. Są tam również ławki i stoliki parkowe, stojaki do rowerów oraz latarnie. Stałe odpady komunalne będą gromadzone w zamykanych boksach śmietnikowych oraz w pojemnikach przeznaczonych do segregowania.

Dwupiętrowe, trzykondygnacyjne, niepodpiwniczone budynki wzniesiono w technologii tradycyjnej. Projekt był konsultowany z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Elewacja nawiązuje do charakteru konińskiej Starówki i wieczorami jest podświetlana. Budynki nie mają barier architektonicznych, zostały wyposażone w cichobieżne windy osobowe przystosowane do obsługi przez osoby z niepełnosprawnością. Budynki są wyposażone w energooszczędne oświetlenie oraz monitoring wizyjny.

Budowa trwała niespełna dwa lata. Wartość inwestycji szacuje się na kwotę 28 milionów 600 tysięcy złotych. Kredytu na ten cel udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. Autorem projektu jest Remigiusz Rogoziński „APA FORMA”, generalnym wykonawcą spółka „DEMOCO POLAND” z Tarnowa Podgórnego. Nadzór inwestorski prowadził koniński Zakład Budownictwa Ogólnego „Animar” Andrzeja Kołodziejskiego.

Inwestycja zakończyła zagospodarowywanie kwartału pomiędzy ulicami Wodną, Kościelną i Szarych Szeregów, gdzie kiedyś zlokalizowana była baza autobusów PKS, dworzec autobusowy oraz baraki handlowo-usługowe. W latach 2014-2019 MTBS wybudowało na tym terenie cztery budynki, w których jest 108 mieszkań i kilka lokali handlowo-usługowych.

 

 

 

Miasto Konin

 

Komentarze są wyłączone.