Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Muzeum Okręgowe: historia Miasta Konina dla najmłodszych.

Muzeum Okręgowe w Koninie po raz kolejny otrzymało dofinansowanie z Muzeum Historii Polski w ramach programu „PATRIOTYZM JUTRA 2020” na realizację zadania pn. „Truchtem tajemnic tropem” - przewodnika historyczno-kulturalny dla dzieci i młodzieży.

Jest to publikacja przybliżająca historię Miasta Konina, z uwzględnieniem dziedzictwa i dorobku, jaki pozostawił po sobie biskup poznański Andrzej Łaskarzyc. Bogate opracowanie merytoryczne, obfitujące w mnogość informacji, ciekawostek, interesujących faktów i anegdot zagwarantuje wymiar edukacyjny i dydaktyczny wydawnictwa.

Najważniejszym celem projektu jest udostępnienie najmłodszej grupie odbiorców wiedzy o postaci Andrzeja Łaskarzyca – biskupa poznańskiego, dyplomaty, prawnika i cenionej postaci Polski Jagiellonów. Główny bohater przewodnika - Andrzejek (dziecięce alter ego biskupa) zwraca się do najmłodszego odbiorcy językiem dla niego zrozumiałym, stając się jednocześnie przewodnikiem
i przyjacielem małego czytelnika.

Partnerzy projektu: Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Koninie, Miasto Konin, Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie, Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”, Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, Muzealniaki, Park Miniatur „Mikroskala”
 Patronat honorowy: Portal „Kultura u podstaw”

 Premiera publikacji  27 listopada o godz. 12.00 na muzealnym Facebooku.

 

 

 

źródło:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.