Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

„Muzyka w ratuszu. Prezydent Konina zaprasza”

„Muzyka w ratuszu. Prezydent Konina zaprasza”

Za nami kolejny cykl „Muzyka w ratuszu. Prezydent Konina zaprasza”. 23 października na scenie w sali ratuszowej wystąpili: Lena Andrzejewska, Michał Bonczysty, Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz, Marek Toporowski.

Zapowiadający kolejną odsłonę cyklu „Muzyka w ratuszu. Prezydent Konina zaprasza” Andrzej Majewski nie krył satysfakcji, że do naszego miasta kolejny raz przyjechali artyści światowej rangi. Jako pierwsza pojawiła się bardzo młoda flecistka Lena Andrzejewska, której na fortepianie towarzyszył  Michał Bonczysty. Następnie sceną zawładnęli całkowicie dorośli fleciści: Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz oraz znakomity pianista i klawesynista, wirtuoz, znawca dawnych instrumentów strunowych - Marek Toporowski grający na historycznym pianoforte (wczesnym, pięciooktawowym fortepianie wiedeńskim).

Łukasz Długosz, Agata Kielar-Długosz i Marek Toporowski zaprezentowali znakomity repertuar – od kompozytorów piszących specjalnie na flet przez Chopina i Józefa Elsnera po Astora Piazzollę. Państwo Długoszowie okazali się, podobnie jak Marek Tatarski znakomitymi gawędziarzami, którzy słowem wprowadzali słuchaczy w tajniki kompozycji i instrumentów.

 

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.